SERIÁL: PO STOPÁCH PŮVODU MINERÁLNÍCH KAMENŮ – RŮŽENÍN (DÍL 3.)

VZNIK RŮŽENÍNU

Teorie vzniku růženínu se přiklání k takzvanému šokovému vzniku, což je vznik při dopadu meteoritu.Jeho naleziště je i v oblastech Českého masivu, jehož vznik bývá spojován právě s dopadem pevného tělesa planetární soustavy. Jeho typická barva je přisuzována přítomností manganu, železa, nebo titanu. Růženín netvoří krystaly, jako třeba Křišťál, ale vytváří masivní shluky tohoto minerálu. Většinou má jen mírně průhledný, spíše mléčný vzhled a jeho povrch působí mastným dojmem. Jeho typické zbarvení, díky kterému dostal své pojmenování, po delším působení světla bledne a při vysokých teplotách kolem 570 stupňů úplně mizí.

ÚDAJNÉ ÚČINKY RŮŽENÍNU

Růženín vysílá energii lásky, něhy a citu. Pomůže rozvinout hlubokou lásku k okolí i sobě samým a učí sobě i druhým odpouštět. Sbližuje člověka s přírodou a šetrně hojí citové i fyzické rány srdce. Pomůže zlepšit trpělivost, dodá sílu pro nové začátky a nesmělým dodá odvahu se projevit. Údajně díky jeho vlivu člověk zesílí a zkrásní. Podporuje umělecké nadání a pomáhá nám nalézt šťastnou a věrnou lásku.

Léčitelé uvádí, že posiluje funkci srdce, jater, plic a reprodukčních orgánů. Podporuje správné hospodaření těla s vodou a správnou funkci ledvin a močového ústrojí. Je vhodný pro odvodnění a mírnění obtíží při cukrovce. Pomáhá rychlému hojení kůže v případě popálenin, puchýřů, nebo akné.

HISTORICKÉ VYUŽITÍ

Jedna z legend praví, že Růženín vznikl z křišťálu, který byl potřísněn krví Afrodity. Ta se dle pověsti poranila o keř, když spěchala na pomoc Adonisovi, kterého napadl Ares v podobě kance. Od pradávna je Růženín symbolem lásky a zdravého srdce. Byl používán jako talisman a přidáván do elixírů. Starověcí Egypťané jej používali do obličejových masek pro boj se stárnutím.

VHODNÝ PRO ZNAMENÍ

Váhy, Býk

TOP NÁRAMKY S RŮŽENÍNEM

DÁMSKÝ NÁRÁMEK Z MINERÁLŮ RŮŽENÍN A AMAZONIT SE STŘÍBRNÝM PŘÍVĚSKEM PÍRKA 

DÁMSKÝ NÁRAMEK Z MINERÁLŮ RŮŽENÍN A ŠEDÝ JASPIS S POZLACENÝM STŘÍBRNÝM PŘÍVĚSKEM ANDĚLA

 DÁMSKÝ NÁRAMEK Z MINERÁLŮ BÍLÝ HOWLIT A RŮŽENÍN SE ZLATÝM PŘÍVĚSKEM VLAŠTOVKY

NÁRAMKY PRO DVA Z MINERÁLŮ BÍLÝ HOWLIT A RŮŽENÍN